Eray Yapı

Eray Yapı kaporamı vermedi

Eray Yapı sahibi Kemal Eray ile satılık bir daire için görüştüm. Ancak SGK gün sayım az kredi çıkmayabilir diye baştan belirttim. Birkaç ev gezdirdi bunlardan birini beğendim.

200000 TL. Biraz peşinat 160000 kredi gerekiyor. Halkbank maaş müşterisi olduğum için oraya başvuralım dedim. Çalıştığım kurumdan maaş belgesi aldım. Kimlik fotokopisi bıraktım.

E- devlet şifremi istedi ben de verdim. Önce 160000 çıkmadı 140000 isteyelim dedi çıkmadı. Sonra da annemin ve kardeşimin kefilliğini istedi. Onlar da olmadı. Kardeşim ben kendime ev alacağım dedi. Annem de 72 yaşında kefilliği olmuyor. (1200 TL maaşı var) Birlikte yaşadığım için annem ve kardeşim kefil olmak zorunda değil. Herkesin bir hayat planı var.

En sonunda olmuyorsa kaporamı verin dedim. Bana annen kardeşin kefil olmadı sen caydın dedi. Kimseyi zorla kefil yapamam, ben olsam ben de olmam. 1000 TL elden 3000 TL EFT yoluyla 4000 TL verdim. Yoksa niyetini bilsem ilk gün şikayet ederdim. Allah belasını verdin bu adamların mahkemeye verdim. İşin yoksa uğraş.

Murat Duman

Diğer şikayetler için https://erayyapi.org

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu