Eray Yapı

Eray Yapı’nın Maltepe’de Metrekare Aldatmacası

Eray Yapı İnşaat Maltepe’de yaptığı inşaatta metrekare aldatmacası yapıyor.

Eray yapı inşaat metrekare hesabı olarak 110metrekare daire yaptığını iddia ederek konut satışı gerçekleştirdi. Defalarca sormamıza rağmen konutun net metrekaresi 110 metrekare dedi. Defalarca net mi brüt mü dedim. Net dedi

İnşaat bittiğinde expertiz yaptırdım gördüm ki konutun metrekaresi 70 metrekare civarı çıktı.

Konut alıcısı olarak yalan metrekare hesabı nedeniyle mağdurum. Tüketici mahkemesine başvuracağım. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı konuyla ilgili denetimlerini artırması gerekiyor. Bu dolandırıcılar yüzünden inşaat firmaları para kazanıyor evet buna göz de yumuluyor ama bu yazıyı okuyan daha daire alır mı bu firmadan güven kaybediyor..

Satış yapmak için konut alıcılarını yanıltan bilgiler veren, tanıtımlarında yalan metrekare yanılgısı yaratan firmalar hakkında mutlaka yasal yaptırım uygulanmalı. Bakanlık bu konuda mutlaka takipçi olmalı, cezai yaptırım uygulanan firmalar da mutlaka kamuoyuna ilan edilmeli. Böylece diğer inşaat firmaları için de caydırıcılık sağlanacaktır. Konutta yaşanan tüketici hakları ihlali için bakanlığı da göreve davet ediyorum” dedi.

“Net metrekare’yi yalan söylediler hayal kırıklığı yaşıyorum”

Defalarca dairenin net metrekaresi nedir diye sordum. Projenin belgesini getirdi 110 metrkare yazıyordu belgede. Daire tam bitmeden yalan bilgilerle satış yapmaya çalışan eray yapı gibi firmalar yüzünden benim gibi daire alanlar mağdur oldular. Büyük hayal kırıklığına uğradık. Beş para etmez küçücük daire almışız. Söylenilen net metrekare ile gerçekteki metrekare bu kadar farklı nasıl çıkar anlamış değilim.

“Hala brüt 110 metrekare net 98 metrekare diye satış yapıyor”

Evet utanmaz inşaat firması eray yapı şu an hala sahibinden.com üzerinde dairelerini hala brüt 110 metrekare net 98 metrekare diye satıyor. Aman aldanmayın bu dolandırıcılara.

Feride Karaman

Diğer şikayetler için https://erayyapi.org

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu